Co dělá transformační kouč?

banner_motyl_940x200ob – kopieŽivot je osobní experiment každého z nás, proto jsme jediní, komu bychom měli naslouchat.

Transformační kouč vám pomáhá uvědomit si sami sebe. V  případě potřeby vám pomůže přehodnotit a změnit svůj vztah k sobě, přijmout sami sebe se vším, co jste svým myšlením doteď vytvořili. Pomáhá vám pustit minulost a vědomě tvořit budoucnost.

 

Co je to transformace?

Transformaci si představte jako skutečnou přeměnu, která má několik fází, jako když se z vajíčka, přes housenku a kuklu  nakonec stane motýl.

To je skutečná proměna. Nemluvím o vnějších změnách, které ve výsledku nikam nevedou, protože nakonec stejně zjistíte, že jste nic nezměnili. Mluvím o vnitřní změně. O tom, že dokážete  v případě potřeby skutečně změnit směr svého myšlení, že s ním budete umět zacházet a ve výsledku dokážete změnit svoje chování a tím pádem i vaši realitu. Tento děj probíhá celý život. Život je transformace.

Čím více jsme si vědomi svého myšlení a cítění, tím víc jsme schopni je řídit, kontrolovat a tím větší máme schopnost vědomě tvořit. Tzn. vědomě si vybíráme myšlenky a vědomě pracujeme s emocemi, které jsou pro nás „pouze“ zprávou o tom, kde se právě nacházíme s naším myšlením.

Každý z nás je „Harry Potter“, jen záleží na tom, zda jsme učni nebo zkušenými  čaroději.

Našimi nástroji, naší kouzelnou hůlkou, kterou mácháme,  je právě myšlení a  cítění.  Pokud je myšlení a cítění v souladu a my následně konáme (slovem, činem) tak,  jak myslíme a  cítíme, pak není možné, abychom nevytvořili to, co je už předem naše.

Čím více je mysl a  cit v souladu, tím větší máme schopnost tvořit, konat bez větší námahy. Znáte to, když si vybíráte parkovací místo na přecpaném parkovišti. Pokud nepochybujete, s jistotou víte, že místo bude a neobáváte  se, že nebude, tak bude. Nemusíte ho ani hledat, čili tvoříte s minimem námahy. :-) Jednoduše, chcete-li něco vytvořit, běžte a vytvořte to. Nepochybujte.

Myšlení, cítění a naše tělo jsou pouze naše nástroje, nejsme to my. Pokud jsme si toho vědomí, umíme tyto nástroje ovládat (umíme s nimi pracovat),  říkáme tomu sebevědomí.

Transformační kouč vám pomáhá dosáhnout toho, co chcete, skrze uvědomění si vlastního  myšlení, cítění, konání  a v případě nutnosti vám pomůže k tomu, abyste se s těmito nástroji naučili zacházet a nebo vám bude nápomocen při  jejich  přeměně (transformaci).  Tzn., transformační kouč vám pomáhá  být mistrem čarodějem či čarodějkou prostřednictvím  vaší schopnosti zacházet s kouzelnickou hůlkou, kterou je vaše myšlení, cítění  a následně konání.

Co konkrétně vás čeká?

Kouče vyhledávají ti, kteří mají potřebu změny,  posunu ve svém životě nebo si potřebují ujasnit, kde se právě v životě nacházejí a kam chtějí směřovat. Ideálně s pomocí kouče vytvoříte vlastní myšlenkovou mapu, díky které si uvědomíte, jak  zacházíte se svým myšlením, sami se sebou, proč tak činíte, jak tvoříte svoji současnou realitu. To je naprosto zásadní krok ke skutečné změně vašeho myšlení. Až na základě tohoto uvědomění se můžete zbavit nežádoucích myšlenkových vzorců, které se staly vaším zvykem,  a  způsobovaly vám nechtěnou realitu. Dalším krokem pak bude vytvoření takových  postojů (způsobů myšlení), které  vás povedou k uvědomění si toho, co je vaším skutečným záměrem a co potřebujete k tomu, abyste jej mohli realizovat.  Od kouče nečekejte, že za vás bude myslet či přebírat odpovědnost za váš život. Kouč  je tady od toho, aby s vámi vedl smysluplný dialog, vedoucí k tomu, že si uvědomíte vlastní postoje a možnost volby. Chtít hledat, najít a konat musíte sami.

Pokud jsme sebe-vědomí, tak víme, co-proč-jak tvoříme, čili   tvoříme to, co chceme. Pokud stále spíme a jsme tzv. nevědomí si sebe jako tvůrců, neumíme zacházet se svým myšlením, cítěním a konáním,  nevíme jak tvořit, vytváříme  i to, co nechceme, což nás ve výsledku vyčerpává a ztrácíme energii.  Takže ať chceme nebo ne, tvůrci zůstáváme, i když se jimi necítíme být nebo o tom nevíme. Pokud totiž žijeme na této zemi,  jsme rodilí tvůrci. Nenarodili jsme se pro nic jiného  než proto, abychom tvořili. Stačí o tom jen vědět a umět na vlnách tvoření  (myšlení a cítění) surfovat.

Pokud nám surfování nejde, tzn. pokud tvoříme to, co nechceme, zůstáváme na hladině nebo se dostáváme pod ni ,  či pokud se  chceme dostat na jinou nebo  větší vlnu,  abychom  si životní jízdu ještě víc užili atd., stačí  pomoci surfaři  přetvořit jeho  techniku surfování (tzn. změnit myšlení, vyladit cítění ). Pak už bude mít samotný surfař dostatek energie k surfování, čili konání.

Co říct závěrem? Koukněte  do zrcadla. Uvidíte tam dostatečně dobrý surf.  Někde uvnitř  toho surfu najdete skutečného surfaře, který  možná stále ještě čeká na to, že si všimne sám sebe a  uvědomí si svoji schopnost  tvořit, aby si surfování  na vlastních vlnách mohl vědomě prožít a ne jenom přežít.  HJ

Tento článek byl zveřejněn v sekci: O nás. Přímý odkaz na článek zde.