Co je koučování?

Koučování jako střízlivá cesta k seberealizaci.

 

Toužíte-li po něčem, už to máte, jen o tom ještě nevíte.

Toužíte-li po něčem, už je to vaše. Toužíte-li po něčem, máte na to taky potenciál, jinak by vás to neoslovovalo. Koučování je ideální k tomu, abyste váš potenciál  objevili tady a teď a nečekali na něj do nekonečna.

CO je koučování?

Z mého pohledu je koučování metoda, která se umí dotýkat   „duchovního rozvoje člověka“, kdy si může každý uvědomit  možnost a nutnost  volby  a tím pádem  i odpovědnost za svůj život a za to, jak se v něm cítí a díky tomu jej transformovat.

V podstatě jde o  průvodcování ve vnitřním světě člověka,  jehož výsledkem je umění číst ve  vlastních  životních  mapách, tzn. UVĚDOMĚNÍ SI  toho, kde  se právě nachází, jak se tam dostal,  proč a kam  chce (pokud tam chcete) a jak se tam dostane.

Poslední, čeho si ryba všimne,  je voda.

Lidský svět je obrovský a nese v sobě nespočet možností. Jednou z nich jste VY, pokud si uvědomíte svoje TEĎ.

Žádné mechanismy vám neodpoví na vaše otázky. Nedá vám je ani kouč. Ten může udělat jediné. Skutečně  být s vámi a vašimi myšlenkami, abyste se uvědomovali. Až tehdy, kdy   uvědomíte sami sebe o sobě, se  následně můžete svobodně, autenticky rozhodnout jít vlastní cestou a realizovat své sny.

Odpovědnost za svůj život nesete vy!

Kam půjdete, je jenom na vás. Je to VAŠE CESTA, proto byste měli být jediní, kdo o ní  vědomě rozhoduje, abyste mohli být jedineční a nečinili za svoje kroky odpovědné druhé lidi. Proto nikdy nikomu nedovolte, aby vám radil, pokud ona rada není vyžádaná, a už vůbec nikomu nevěřte, že ví, co JE PRO VÁS NEJLEPŠÍ. Ani koučům ne! :-) Jediné, co můžete udělat,  je nechat se kousek doprovodit.

Dokážete prostřednictvím svého chování vyjadřovat svoji pravdu, svoji autentičnost?

Kladete si neustále otázku: Co by právě teď udělal ten, kdo se má opravdu rád? Umíte si na tuto otázku odpovědět?

Pochopit svět myšlenek, naučit se jej ovládat , ovládnout umění měnit v případě potřeby své myšlenkové mapy a následně i své emoční vzorce a chování, vyžaduje znát odpověď na otázku: Proč?  

Pokládat si neustále dokola tuto otázku vyžaduje odvahu a odpovědnost vůči sobě.

Hledat odpovědi na tuto věčnou otázku Proč? vyžaduje práci a  pozornost k vlastní autentičnosti, což vyžaduje  péči a lásku opět a hlavně k sobě. Až láska k sobě vás donutí sloužit  pravdivosti prostřednictvím svého chování  místo tlachání a nepůjde to jinak. To je střízlivá cesta k seberealizaci.

A střízlivá cesta k seberealizaci je podle mého koučování.

Co není koučování?

Když se kouč stává vlastním klientem, zapomene na klienta a skvěle se skrze něj odkoučuje. Mám s tím zkušenosti a není to úplně veselé. :-)

Hana Jurtíková

 

Tento článek byl zveřejněn v sekci: O nás. Přímý odkaz na článek zde.