Transformační cesta

bez názvuHádej, kdo se dívá?

Co musí kotě udělat, aby zrcadlo i nadále odráželo jeho pohled na vlastní majestátnost, důstojnost a sílu?

Stačí, když se na sebe bude dál dívat vlastníma očima a nenechá se o tento obraz  připravit  pohledem těch, kteří ho takto nevidí.

Že to není tak jednoduché?

Ale je. Ať už se vám v životě přihodilo cokoliv, ať už jste dovolili sami sobě dívat se na sebe očima těch, kteří ve vás nevidí to nejlepší…..,  vždycky se na sebe můžete zase začít dívat vlastním pohledem.

To jen my,  lidé,  máme všeobecně sklony k tomu, abychom si bránili v uskutečnění toho, co bychom rádi a hledali všemožné důvody k výmluvám, proč nejde to nebo ono.

A přitom stačí tak málo. Umět používat rozum k tomu, co dělat  má a ne k tomu, co dělat nemá. Tzn., kdybychom rozum používali k zaměřování na to, co chceme a nedovolili mu uhnout z cesty (nedovolili mu zaměřit se na to, co nechceme) a intuici jsme využívali jako svůj kompas, pak není nic, čeho bychom nedosáhli, pokud je to skutečně naše přání.

Určitě si pamatujete na nejednu klasickou pohádku, ve které si princ chce vysloužit princeznu a dostane ji za odměnu jenom v případě, že si pro ni půjde a neotočí se, nezalekne se …, protože jinak v tom lepším případě princeznu nedostane, v tom horším pak zkamení, propadne peklu atd.).

Jaký je rozdíl mezi pohádkou a realitou? Žádný. To jenom většina z nás vyřadila pohádku z reality. Přitom v pohádkách najdete nejednu moudrost a návod na to, jak pohádku  stvořit a žít ji ve skutečnosti. Má to jednu podmínku. „Princeznu“ nedostane žádný obětní beránek, žádný posera, ufňukanec a pod.. Tyto „fešáky“ vedle skutečných princezen určitě nehledejte.

Pokud se vám nedaří stvořit si ve své realitě svoji „pohádku“ nebo byste se rádi posunuli ve svém pohádkovém scénáři o kousek dál, může vám být nápomocná transformační cesta.

„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě;  abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“     Confucius

Transformační cesta

Transformační cesta spočívá v tom, že ve společnosti transformačního kouče prožijete jeden den. Probereme  pravidla tvoření reality a následně se postupně během cesty zaměříme na to, co je ve vašem případě potřeba změnit, abyste dosáhli v realitě toho, po čem skutečně toužíte. Dozvíte se mnohé o tom, jakým způsobem tvoříte svoji realitu, proč v ní máte i to, co nechcete a jakým způsobem do ní dostanete to, co chcete. Mluvit spolu budeme o principech tvoření reality. Tyto principy si můžete  během samotné cesty vyzkoušet v nahodilých situacích, abyste se je naučili uplatňovat v praxi.

Den spolu strávíme na cestě. Tzn., vy si vyberete místo, na které se společně vydáme. Z vlastních zkušeností vím, že si klient sám vždycky podvědomě vybere to nejlepší místo pro něj. Zkuste se při výběru onoho místa řídit intuicí a neplést do rozhodnutí moc rozumných důvodů. Zkuste se třeba sami sebe zeptat: Jak bych se na takovém místě chtěl/a cítit? Na jakém místě bych se mohl/a  cítit  právě takto?

Jedna z mých klientek (říkejme jí Marie) si letos v létě vybrala Babiččino údolí.  Jely jsme s Marií vlakem, abychom měly prostor na kus řeči. Když jsem se jí  zeptala, proč právě Ratibořice,  odpověděla: “ Chtěla jsem zase zažít ten pocit bezpečí, klidu a toho vnitřního tepla,  jako když  jsem jezdívala k mojí babičce na venkov. Babičku už nemám, ale ona mi tu knížku Babička o prázdninách před spaním čítávala a já si tohle místo pak s tímto pocitem spojila. Později, když jsme tady byli na výletě se školou, jsem se tady cítila fantasticky. Tak, jak bych se chtěla cítit i v životě.“ 

Marie měla svůj záměr, který se jí v životě nedařil zrealizovat.  Žít klid, bezpečí a lásku. Marie věděla, co chce, ale netušila, proč to, co chce, nemá. Její realita vypadala tak, že měla velmi dobré materiální zabezpečení, zaměstnání, finance…, ale neměla žádného muže, se kterým by chtěla založit rodinu a se kterým by zažívala vysněný pocit jistoty, bezpečí, lásky, úcty. Naše společná cesta pak spočívala  v tom, dovést Marii sama k sobě, tzn., naučit ji se sebou jinak zacházet, změnit určité postoje  sama k sobě a ukázat jí, za jakých okolností se pak  tato změna může promítnout do její reality. 

Ať už se společně vydáme kamkoliv, vězte, že každá cesta začíná prvním krokem. I ta, která vede do vlastního středu. A do vlastního středu vedou všechny cesty, ať jsou jakkoliv dlouhé a vedou kudykoliv, protože co je ve středu je i mimo střed.

Vaše transformační cesta má cenu 5.000.- Kč za den + náklady na cestu a oběd. 

Transformační cesta začíná v 7.00 a končí v  19.00.

Hana Jurtíková, transformační koučka

Tento článek byl zveřejněn v sekci: Koučování. Přímý odkaz na článek zde.